ERNST BILLGREN, skulptur/musikpris, brons och trä.
Älghuvud på träsockel. Sockel med plakett "Swedish hit music awards 17 november. Årets utländska hip-hop/R'n'B. Nelly - Hot in herre" samt Z-tvs logotyp. Ej sign. H 32.
Slitage. Sockel med smärre skador.