MARC CHAGALL, färglitografiska affischer, 3 st.
"Oiseaux Vert" 1962, "L'Ange du jugement" 1974, "Le Cantique des Cantiques" 1975, utgivna av Mourlot, Paris. 69,3 x 53, 76 x 52,5, 75,8 x 51,5.
Fuktfläckar, smärre repor och revor, något blekta och gulnade.
Solier, 49, 147, 151