Helfranska skinnband varav två med präglad och förgylld text: "Herrar Banco Fullmäktige".
Slitage, ett band med skador, ej komplett verk. Ej genomgångna.
Två utgallrade från riksbanken och nordiska museet. En med Christian Hammers exlibris.