Rött glas. 2 kannor. 8 assietter. 11 snapsglas. 8 champagneglas. 7 vinglas. 5 skålar. 2 vaser. Ljusstake. 4 seltersglas. 6 grogglas.
Bruksslitage, 16 delar med nagg/flisor, en del med fotringsnagg. 2 ljusstakar samt 4 ljusmanchetter mefföljer.