TRÄDGÅRDSURNA, flintgods, Gustafsberg, sekelskiftet 1900.

Rund form med hänklar i form av lejonmaskaron. Dekor av fåglar och grenar. På rund fot. Diam 39, H 40.

Bruksslitage. Smärre Krackelerad.

Lähtöhinta
2 000 SEK