BORD, allmoge, 1800-talets mitt.

Så kallat "Jämtlands-bord." Furu. Låda i sargen. Brunmålat underrede. L 119, b 90, h 76. klaff, l 27.

Slitage, repor, fläckar samt sprickor. Renoverat samt kompletterat.

Lähtöhinta
2 000 SEK