HALMSTADGRUPPEN, färglitografier, 6 st, sign o numr 141/360 samt blindstpl Galerie Börjeson, Malmö. 1970-tal.

Sven Jonson, "Skymningen", 37,5 x 46, Waldemar Lorentzon, "Båtar på land", 35 x 50, Stellan Mörner, "Flickan i fönstret", 46 x 36, Axel Olson, "Öppen dörr", 39,5 x 37, Erik Olson, "Venus födelse", dat 77, 38 x 55, Esaias Thorén, "De tre elementen" dat 1977, 54,4 x 40. Litografiker R. Zurlinden. (måtten anger plåtstrl.)

Ej examinerad ur ram.

Muut tiedot

Information om verket och konstnären medföljer varje blad uppfäst a tergo på ram.

Lähtöhinta
5 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS