Dosa med lock, Johan Henrik Schvart, Karlskrona 1825. Skål på fyra ben, otydlig stämpel, Stockholm 1931. Skål med symetrisk floral dekor, GAB, Stockholm 1948. Liten bägare, Råströms Silver & Nysilverfabrik, Stockholm 1950. Bägare, otydlig stämpel, svensk, 1879. Bägare, otydlig stämpel, svensk, 1880. H 3-7,5.
Gravyr. Bucklor. Slitage.