SERVISDELAR, ca 51 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

10 djupare mattallrikar. 7 små djupa mattallrikar. Tallrik. 2 bärtallrikar. 10 assietter. 12 kaffekoppar med kaffefat (5 mindre, 5 mellan samt 2 större kaffekoppar. 2 större kaffefat). 2 serveringsfat. 3 skålar. 2 askfat. Såskanna. Gräddkanna. Första och andra sortering blandat. 3 kaffefat medföljer.

Nagg. Sprickor. Lagningar. Slitage.

Lähtöhinta
3 500 SEK