Jakaranda. 15 karmstolar "Modell 431" samt konferensbord med 1 iläggsskiva l 330 (tot l 449), b 141, h 72.
Slitage. Bordet med fläckar, repor. Pluggar och skruvar saknas. Ett av två orginalunderrede för full längd saknas. Nyare skenor har fastmonterats vilket gör bordet stabilt med iläggsskivan. Stolarna med slitage i skinnet efter kuddarnas dragkedjor. Repor på karmarna.