BRODERI, siden och mässingstråd, Osmanska riket, 1800-tal.

Siden med med broderi av mässingtråd i form av stiliserade blommor, fodrad. 173 x 254.

Kraftiga skador och blekt. Skört. Fläckar på fodring.

Lähtöhinta
3 000 SEK