PER HASSELBERG, efter, skulpturer, 2 st, gips.
"Grodan", märkt o dat 1889, h 46. "Snöklockan", märkt Jörgensen Eneret, Köpenhamn, märkt o dat Paris 1884. H 82.
Snöklockan med slitage. Grodan med naggar, sprickor, lagningar, slitage.