Lighter i trä med kvadratisk silverdekor, signerad Hans Hansen, Danmark, 1900-tal. Askfat med fylld fot, silver, Ceson Guldvaru AB, Göteborg, 1958. Glasunderlägg, silver, Wiwen Nilsson, Lund 1963. Salt och pepparkar, silver samt plast. Sax, silver med rostfria blad, svenska importstämplar. Silvertopp, svenska importstämplar. H ca 4-13.
Bruksslitage.