PARTI BESTICK, 10 delar, silver. Oskar Strömbergs efterträdare, Boliden Silver, Haparanda. 1940-tal.Ca 425g.
Soppslev, tårtspade samt serveringssked. Skedar av olika modell. Sockertång. Graverad dekor i form av renar och samer. Ringförsedda handtag. Skedarna med förgyllda skedblad. L 11-32.
Bruksslitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?