PHILIPS WOUWERMAN, tillskriven, olja på pannå, otydl. sign.
Motiv med hästar och figurer. 34x46.
Skadad ram. Smärre slitage, rispor och repor.
Har enligt uppgift tidigare tillhört Max Lindlars samling. Såld på Christies i London 3 dec. 1948. Då betitlad. "Horseman and other figures outside an Inn".