STÅNDSSKÅP, Rättvik, daterad 1802.

Kurbitsmåleri och drickamåleri, profilerat krön, dörrpar, avslutande låda, hyllinredning, skedhylla, beslag i smidesjärn. L 126 B 56 H 210.

Slitage. Delvis senare måleri. Avslag.

Lähtöhinta
6 000 SEK