Matskedar. 4 st CFJ, Lund 1843. 6 st Johan Malmstedt, Göteborg 1811. Modell Svensk spets. 4 kaffeskedar, Andreas Nordstrand, Lund 1813. 2 teskedar, otydliga mästarstämplar, Stockholm 1868 respektive Göteborg 1823.
Gravyr. Bruksslitage.