Muut
254349

HUMMERTALLRIKAR, 6 st, samt SKÅLAR, 3 st, glas, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Reijmyre och Gullaskruf. 1900-tal.

6 st tallrikar i grön glasmassa med ovalform, godronnerad kant. B30, L22.
3 skålar i grön glasmassa. H 6, diam 11.

Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK