Bricka i ovalform, sockerskål i rundform med lock. Gräddkanna. Samtliga stämplade Georg Jensen, Copenhagen, GI 830 S. Samt 80 på sockerskålen och gräddkannan. Bricka L 22,5, B 15. Gräddkanna H 6. Sockerskål H 7.
Smärre slitage. Smuts.