Teak. Överskåp med lucka samt två dörrar. Inredning med spegel och glashyllor. Nedtill tre lådor samt jalusidörrar. L 165, b 50, h 151. Nyckel finns.
Slitage. Brännmärke. Smärre fanérskador. Repor. Baksida med borrat hål.