Förgyllt, med heltäckande dekor av cloisonnéemalj i rött, grönt, vitt och olika blå nyanser. På kulfötter. Kontrollstämplat Viktor Sawinkov. Diam 7, h 3,5. Sked med otydliga stämplar OW?.
Smärre emaljborfall.