Bonad. 2 delat skåp med 3 större lådor. över liggande dörrpar med innanför liggande hyll samt lådinreding. Pariserblå målning innan för dörrparet. Beslags del medföljer. L 143, b59, h 218
Slitage, repor, ommålat. Handtag samt list saknas. Nyckel saknas.