GUSTAF CEDERSTRÖM, olja på duk. Monogramsign o dat -88.
"Den manliga bänken i Arilds kapell". 32,5 x 55,5.
Smärre krackelyr.
Utställd på Gustaf Cederströms minnesutställning Liljevalchs konsthall.