Bordsbestickuppsatt, gaffel, kniv och sked, förgyllt silver, fornnordisk dekor med vridet skaft, K. Anderson, Stockholm, 1893.Två silverskedar med pärlstavskant och förgyllt blad, K. Anderson, Göteborg, 1914, l 14. Uppläggningsskedar ett par, jugenddekor, förgyllt blad, C.G. Hallberg, Stockholm, 1909. Samtliga set i originaletuier.
Slitage. Anlöpningar. Gravyr. Etuier med skador och slitage.