Vas GAB, Stockholm, 1930, h 17,5. 6 punschkoppar, sterling silver, HAÖ, Öhmans Ädelsmide, Lycksele, 1977, h 3,5. 6 teskedar "Gammal fransk", Johan Lundin, Lidköping, 1890 o Sven Petter Dahlgren, Uppsala, 1856.
Mindre slitage, enstaka bucklor. Skedar med slitage, bucklor, gravyr.