TRÄDGÅRDSMÖBLEMANG, 7 delar, 1900-talets första hälft/mitt, bl a Bolinder, Stockholm.
Vitlackerad metall. 2 karmstolar och 3 stolar med genombruten rygg, lös sits, svängda ben. 2 olika bord med rund skiva, ett märkt Bolinder. Diam 73 resp 52, båda h 71.
Slitage, rostangrepp, färgbortfall. Alla delar ej ursprungligen tillhörande.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?