Rödbetsad bok. 4 stolar, 2 karmstolar och soffa, l 130. Svängda karmar, delvis genombruten och stoppad rygg. Tygsitsar.
Slitage, skador, Färgbortfall, samtliga sitsar skadade. Några ryggbrickor lösa.