Slipad rutdekor. 9 assietter, geléskål, 11 rödvinsglas, 3 champagnestrutar, 16 gröna vitvinsglas, 13 större starkvinsglas, 9 sherryglas, 8 likörglas, 3+2 karaffer, varav två med propp, två med handtag, skålfat på fot, 13+3 selterglas.
Slitage, repor.