TALLRIKAR, 6 st samt SKÅL. Porslin. Rörstrand resp Villeroy & Boch. 1800/1900-tal.
Tallrikar märkta Rörstrand. Benporslin.Röda kräftor i relief mot vit fond. Diam 22.
Serveringsskål. Flintgods. Med två kräftor. Märkta Villeroy och Boch. H 9, Diam 21.
Smärre slitage. Litet nagg på skålen.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?