SKÅL samt ASKFAT, 2 delar, brons, 1900-talets första hälft.
Stämplad ÄKTA BRONS SVENSK VARA.
Skål på fot. Dekor på insidan, kvinnoansikte. H 11, Diam 27.
Askfat stämplad ÄKTA BRONS SVENSK VARA. Runt med figurin i form av knäböjande kvinna, H 3,5, Diam 26.
Slitage. Repor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?