CARL LARSSON, etsning, 1912. II état av III, Handsign. med initialer. Ej sign. i plåten.
"Självporträtt". Plåtstrl. ca. 22x29.
Kraftigt gulnad, fläckar, slitage.
Romdahl 81. Hjert & Hjert 86.
Ur upplagan om 121 signerade exemplar för Föreningen för Grafisk Konst.