Nedfällbar klaff, inredning med lådor, och fack., front med en liten låda och fyra lådor med mässingsbeslag, på kulfötter. L 91 B 47 H 107. Nyckel finns.
Kraftigt slitage. Skador. Avslag. Fläckar. Kompletteringar. Senare lås och beslag. En låda med sättning. Sprickor.