"Eos och Diana". Modell Nr 115.
Fanér av macassarebenholtz och citron. Intarsiadekor i björk, päron, mahogny, tojarot, peruba rosa, röd padouk och jakaranda. L 41, h 33
Slitage. Smärre skador. Ej funktionstestad.