Flickdocka med porslinshuvud, blundögon och öppen mun. Stoppad skinnkropp samt armar delvis i biskvi. Klädd i klänning, hatt samt underklänning. H 34. Pojkdocka med porslinshuvud och stoppad kropp. Armar och ben delvis i porslin. H 23.
Slitage, fläckar och smärre skador.