SOCKERSKÅL, silver, empire, Johan Petter Grönvall, Stockholm 1820. Totalvikt 641 g.

Tredelad fot med gripfötter, sammankopplade med blomsterband. Rund godronnerad skål med fiskknopp, med två adliga alliansvapen. H 28.

Slitage, repor, fläckar.

Lähtöhinta
4 000 SEK