BOK, "Ballads and narrative poems" av Dante Gabriel Rossetti, William Morris, Kelmscott Press 1893.

Originalband av pergament, tryck i svart och rött varav försättsblad och begynnelsebokstäver i träsnitt.

Slitage, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt fredins samling

Lähtöhinta
5 000 SEK