KARTOR, 12 st, fotolitografier, "Stockholms stad med omnejd", H. Hellberg & A.E. Påhlman. Upprättad åren 1917-1924.

I mapp, 3 dubbletter medföljer. Stockholms stad med omnejd i skala 1:8000. Bladstrl. ca. 63x90.

Slitage och mindre skador. Kanter med vissa stötskador och mindre revor, veck. Försättsblad med fläckar.

Lähtöhinta
2 500 SEK