Ring, 23k med pärla, 1926, st 19,5/61. Brosch, 18k med pärla, GAB, 1920, l 6,5. Armband, 18k, 1947, l 19,5. Damarmbandsur, 14k, 1934, l 17.
Bruksslitage. Uret med skador, boetten med lös baksida.