Teskedar, 5 st.
Kaffeskedar, 10 st.
Kaffeskedar, 12 st.
Assiettgafflar, 6 st.
Skedar, olika modeller, 11 st, varav en tesked från 1797.
Sardingaffel.
Tårtspade.
Soppslevar, 2 st.
Bruksslitage, minnesgravyr, repor.