2 terriner med underfat, 1 såsskål, 1 kanna, 2 skedfat, 34 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 1 + 3 + 4 assietter, 3 serveringsfat, 2 serveringsskålar samt 1 medföljande lock.
Krackelyr, sprickor, missfärgningar, nagg och flisor. En terrin utan lock.