ALTARSKÅP, Kina, 1800-1900-tal.

Rak form, genombruten, förgylld dekor. Invändig landskapsmålning. L 34, b 14, h 43.

Slitage. Skador. Troligen senare förgyllning.

Lähtöhinta
4 000 SEK