Tändsticksfodral, T Kullander, Borås, 1951, ca 140 gr, l 11. Fat med hänkel, T Kullander, Borås, 1945, ca 124 gr, diam 11. Askfat, GAB, Stockholm, 1940, diam 12. Askfat med träbotten.
Bruksslitage, repor samt smärre anlöpningar. Askfat och hänkelfat med gravyr.