ANDERS ZORN, etsning, sign.
Prinsessan Ingeborg II. Bildstorlek 20,5x27,5.
Gulnat, fläckigt papper.
Zorn A. Etchings: catalogue raisonné 2007 : states & editions 1883-1920. Stockholm: Zorn Gallery; 2007.
Zorn, Anders, Engravings: a complete catalogue = Etsningar : en komplett katalog, Hjert & Hjert, Uppsala, 1980