1 fiskfat, 1 pastejform, 1 terrin, 1 karrot med lock, 3 uppläggningsfat, 17, tallrikar, 13 djupatalltikar, 16 assietter, 4 stekfat, 1 större skål, 1 mindre skål. Dekor av vinranka.
Slitage, sprickor, nagg, krackelyr.