Ek med svärtade detaljer. Utskjutande krön med putti. Skåpsdörrar med speglar flankerad av två kolonetter med kapitäl. Hyllinredning bakom dörrpar, nedtill två lådor. L 203, b 74, h 203.
Slitage, repor, delbortfall, maskstunget.
Henrik och Magda Stiernspetz hem.