SOCKERRUSKA samt SÅSSNIPA, silver, bl a Tyskland, 1900-tal. Total vikt 270 gram.

Rokokostil. Båda med dekor av knäckar. Såssnipa med svärtat trähandtag. L 14. Sockerruska, h 17.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK