Flintgods och benporslin med tryckt dekor. Kanna, uppläggningsfat 2 L 40 resp 39, tallrikar djupa 5, assietter 6, förrättstallrikar 4, mattallrikar 5.
Mindre slitage. Enstaka kantnagg. Obet glasyrkrackelyr.