Teak. Fyra lådor samt fyra fyra skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Brännstämplat. L 210, b 45, h 80. Nyckel finns.
Slitage, fläckar, skav samt repor. Slipad skiva med fukfläckar.