Dekor av japanskt landskap med pagod. 14 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 10 djupa tallrikar, 36 assietter, 11 små assietter, 4 uppläggningsfat, 4 skålar med hänklar, såsskål samt terrin med lock och fat.
Slitage, krackelyr. Enstaka nagg och sprickor. Missfärgningar.