Betsad björk, glas och mässing. Brickmärkt R37199 C26860 Diam 70, H 75.
Repor. Slitage.
Beställningsvara till G Wirström, 12 april 1933 under Axel Einar Hjorts tid som konstnärlig ledare. Betsad björk, glas och mässing.